Crousing trasa 2 - Dubrownik - Dubrownik

Dubrownik - Lumbarda (Korčula) - Šćedro - Hvar - Trstenik (Pelješac) - Pomena (Mljet) - Šipan - Dubrownik

Dzień 1

Check in od godziny 13:00, następnie kolacja, pierwszy posiłek naszej podróży. Pierwsza noc planowana jest w Dubrowniku, mieście unikatowym na skalę Europy. O szczególnym uroku tego historycznego miasta stanowią setki budynków i zabytków z czasów dawnej Republiki Dubrownickiej.Większa część z nich reprezentuje piękną architekturę renesansu z pewnymi śladami stylu gotyckiego.

Dzień 2 - Korčula

Podczas śniadania wypłniemy do Lumbardy (części Korčuli), do której dotrzemy w porze serwowanego na pokładzie lunchu. Przyjazd do Korčuli w godzinach popołudniowych, następnie wolny czas na zwiedzanie. Na Korculi można usłyszeć i zobaczyć więcej legend, opowieści i zabytków niż gdziekolwiek indziej. Nocleg w porcie.

Dzień 3 - Hvar

Wcześnie rano wyruszamy w kierunku małej wyspy Scedro w pobliżu Hvaru, gdzie będziemy mieć wystarczająco dużo czasu na relaks w krystalicznie czystym morzu. Po lunchu udamy się w kierunku Hvaru, która jest najdłuższą wyspą na Adriatyku. Warto tu odwiedzić renesansową katedrę z oryginalną wieżą. To tutaj w 1612 roku założony został najstarszy teatr amatorski w Europie. Ponadto znajdziesz tu mnóstwo restauracji, barów i kawiarni.

Dzień 4 - Trstenik

Nasz rejs kontynuujemyw kierunku Trstenika - miasteczka i portu w środkowej części południowego wybrzeża półwyspu Peljesac. Obiad serwujemy na statku. Wybrzeże wzdłuż miasta pokryte jest sosnowymi lasami i oferuje świetne miejsce do pływania. Słynna winiarnia Grgic pochodzi właśnie stąd, można więc wybrać się na spacer i skosztować tego wspaniałego wina.

Dzień 5 - Mljet

Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż w kierunku wyspy Mljet i parku narodowego o tej samej nazwie. Na obiad zostajemy na statku. Popołudnie jest w całości wolne, można zatem poświęcić ten czas na zobaczenie słonych jezior, starego opactwa i kościóła w Parku Narodowym Mljet i cieszyć się słońcem i morzem. Nocleg w porcie Polaca / Pomena.

Dzień 6 - Šipan

Wcześnie rano wyruszamy w kierunku Wysp Elafiti - archipelagu wysp położonego na zachód od Dubrownika. Co roku przyciągają one wielu turystów swoją zapierającą dech w piersiach nietkniętą przyrodą i pięknymi plażami. Planowana jest tu przerwa na pływanie i obiad na jednej z mniejszych wysp Elafiti. Nocleg na Sipan, największej i najbardziej odległej od Dubrownika wyspie Elafiti.

Dzień 7 - Dubrownik

Rano wypływamy do Dubrownika, śniadanie jedząc w trasie. Do miasta dopływamy wczesnym rankiem i mamy cały dzień na zwiedzanie. Każdy powinien wybrać się na spacer po ulicy i placu Stradun - deptaku w obrębie murów miejskich. Można też zdecydować się na wędrówkę szczytem murów miejskich, liczących 1940 m długości. Nocleg w porcie Gruz.

Dzień 8

Po śniadaniu poprosimy Was o opuszczenie statku, abyśmy mogli przygotować jach dla kolejnych podróżnych.