Crousing trasa 5 - Šibenik/Zaton - Dubrownik

Piaszczyste plaże na drodze do Dubrownika.

Šibenik - Primošten - Drvenik - Milna (Brač) - Hvar (Pakleni islands) - Vela Luka - Korčula - Elafiti islands - Dubrovnik

Chorwackie wybrzeże nie obfituje w piaszczyste plaże, ale dzięki temu tutejsze wody Adriatyku są tak krystalicznie czyste. W środkowej Dalmacji można jednak znaleźć jedne z najlepszych piaszczystych plaż na całym wybrzeżu Adriatyku.

DZIEŃ 1 Sobota

Check in w Zatonie / Šibeniku o godzinie 17:00, następnie wyruszamy na południe do Primoštenu, gdzie będziemy nocować.

DZIEŃ 2 Niedziela

Lunch w okolicach miejscowości Drvenik Veli i Drvenik Mali lub Fumiji, znajdujących się na wyspie Čiovo, następnie przerwa na pływanie i kierujemy się w stronę Milny na nocleg.

DZIEŃ 3 Poniedziałek

W poniedziałek płyniemy do Palmižany na wyspie Hvar, gdzie zakotwiczymy na noc.

DZIEŃ 4 Wtorek

Rano ruszymy w kierunku miejscowości Vela Luka na Korčuli, gdzie będziemy nocować, odwiedzając po drodze piaszczystą zatokę Gradina lub wyspę Proizd na całodniową kąpiel.

DZIEŃ 5 Środa

Sailing to Korčula on south sandy beaches Bili Žal and Pržine near Lumbarda and overnight in Korčula marina or city port. Żeglując na południe w stronę Korčuli, mijać będziemy Bili Zal i Pržine, piaszczyste plaże w pobliżu Lumbarda. Nocleg w przystani w Korčuli lub portu miasta.

DZIEŃ 6 Czwartek

Rano wyruszamy w kierunku archipelagu wysp Elafiti. Na noc zostaniemy w zatoceVeli Jakljan.

DZIEŃ 7 Piątek

Sailing to Lopud island, stay on sandy beach during a day or sailing to Dubrovnik Gruž port. Po śniadaniu ruszamy na wyspę Lopud, spędzamy dzień na pięknej piaszczystej plaży lub płyniemy do portu Dubrownik Gruz.

DZIEŃ 8 Sobota

Check out o godzinie 9:00.