Makarska riwiera

Doskonałe położenie w samym sercu Dalmacji, krystalicznie czysta i ciepła woda Adriatyku, doskonale zachowane środowisko czy liczne wydarzenia kulturalne i sportowe sprawiaja, że Riwiera Makarska jest jedna z najbardziej popularnych destynacji turystycznych w Chorwacji.

Wszystkie miejscowości wzdłuż Riwiery Makarskiej maja swoje Noce Rybackie w miesiącach letnich. Istnieje także wiele festiwali folklorystycznych, zwiazanych z patronami tych miejscowości lub ważnymi datami historycznymi, którym towarzysza oryginalne spacjały kuchni dalmatyńskiej. "Makarska Summer" to wydarzenie łączace wiele imprez, takich jak "Letni Karnawał", "Noc Kalelarga˝, występy znanych muzyków z Chorwacji i zagranicy, a także koncerty muzyki popularnej i klasycznej.

Riwiera Makarska to miejsce, w którym można zbliżyć się do natury - do morza, gór czy stuletnich lasów sosnowych Biokovo. Można to zrobić spacerujac po malowniczych przybrzeżnych wioskach lub wzdłuż brzegu niekończącej plaży, a może próbujac któregoś z wielu zajęć sportowych i rekreacyjnych?